Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Adaptacja Dziecka w przedszkolu

Adaptacja Dziecka w przedszkolu

Zanim Dziecko na dobre zaaklimatyzuje się w przedszkolu, musi się najpierw do niego przyzwyczaić. Obecność Rodzica czekającego za drzwiami może mu w tym pomóc, dlatego istnieje możliwość przychodzenia z Dzieckiem do przedszkola w okresie adaptacyjnym i wprowadzenia go do nowej grupy. Rozumiemy, że wejście w nowe środowisko jest ogromnym przeżyciem zarówno dla Dziecka, jak i dla Rodziców.
 
Współpracując z Rodzicami, w naszym niepublicznym przedszkolu dostosowujemy adaptację do potrzeb Dziecka. Proponujemy najpierw wspólne zajęcia adaptacyjne, które odbywają się popołudniami wraz z Rodzicem pod nazwą - "Pierwsze kroczki". Uważnie obserwujemy Malucha i wspólnie zdecydujemy o tym, kiedy Dziecko będzie gotowe, by zostać w grupie bez Mamy czy Taty. Prosimy pamiętać, że etap adaptacji wymaga Państwa aktywnego udziału. Podczas jego trwania, przejdziemy drogę od wspólnej zabawy Dziecka z Rodzicami w nowym otoczeniu do samodzielnego pozostania Dziecka w grupie rówieśniczej.
 
Czasem zdarza się, że mimo ogromnej pracy obojga stron Dziecko nie jest gotowe na odłączenie od Mamy i Taty. Mając na uwadze przede wszystkim jego dobro, doradzimy jak przygotować Pociechę na ponowną próbę adaptacji.
 
Zachęcamy Rodziców do udzielenia nam istotnych informacji, które przyczynią się do skuteczniejszej pomocy w procesie adaptacyjnym.

Dla każdego Dziecka opracowujemy indywidualny program adaptacyjny, mając na uwadze przede wszystkim jego dobro.
 
Adaptację przeprowadzamy w  godzinach dopołudniowych lub popołudniowych po uzgodnieniu z p. Dyrektor.

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL