Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Adaptacja Dziecka w żłobku

Adaptacja Dziecka w żłobku

Aby Dziecko dobrze poczuło się w żłobku, musi najpierw się do niego przyzwyczaić. Bardzo pomocna w aklimatyzacji może być obecność jednego z Rodziców. Dlatego właśnie w niepublicznym żłobku „Elfik” w Sosnowcu istnieje możliwość przebywania z Dzieckiem w naszym Centrum podczas okresu adaptacyjnego. Wejście w nowe środowisko jest zawsze dla Dziecka ogromnym przeżyciem. Niejednokrotnie również dla jego Rodziców…
 
Ściśle współpracując z Rodzicami, staramy się ułatwić Maluszkom przyzwyczajenie do nowego otoczenia. Obserwujemy poczynania Dziecka i razem podejmujemy decyzję o tym, kiedy nadejdzie odpowiedni moment na to, by Pociecha została w żłobku bez Mamy i Taty.
 
Warto pamiętać o tym, że etap adaptacyjny wymaga aktywnego udziału rodziców. W tym wyjątkowym czasie przejdziemy drogę od zabawy Dziecka z Rodzicami w nowym otoczeniu do samodzielnego pozostania w grupie rówieśniczej.
 
Czasem zdarza się, że mimo ogromnej pracy obojga stron Maluch nie jest gotowy na odłączenie od Mamy i Taty. Mając na uwadze przede wszystkim dobro Dziecka, doradzimy jak przygotować Malucha na ponowną próbę adaptacji.

Czasami zdarza się, że mimo wysiłków i wielkiego nakładu pracy dorosłych Maluszek nie jest gotów na kilkugodzinną rozłąkę z Rodzicami. Z uwagi na dobro Dziecka, doradzamy jak przygotować Malucha do podjęcia kolejnej próby adaptacji

Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie, dotyczące skuteczniejszej pomocy w adaptacji Dzieci do żłobka.

Na czas adaptacji prosimy o wykupienie jednego z karnetów adaptacyjnych, szczegóły w  cenniku.

Adaptację Dzieci starszych przeprowadzamy w godzinach 15.00-17.30 po wcześniejszym umówieniu terminu. Adaptacja dla najmłodszych możliwa jest w dowolnych godzinach, po wcześniejszym umówieniu terminu z p.Dyrektor.

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL