Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Kadra żłobka „Elfik”

Kadra żłobka „Elfik”

Nasz żłobeczek ma dwie lokalizacje: przy ul. Prostej 12a grupy "Skrzaty", "Puchatki" i "Tygryski" oraz przy ul. Stalowej 9 "Pszczółki" i "Misie".

 

Cały personel 15 stycznia 2018 r. pracujący z Dziećmi w naszym żłobku przeszedł szkolenie "Pierwsza Pomoc", które obejmowało:

a) sposoby udzielania pierwszej pomocy z uwzględnieniem:
 • resuscytacja
 • tamowanie krwotoku
 • wstrząs mózgu
 • usztywnienie złamań
 • oparzenia
 • odmrożenia
 • omdlenia
 • zaprószenie oka
 •  
 • zatrucia
 • porażenie prądem elektrycznym
 • udar cieplny
b) wyposażenie Apteczki Pierwszej Pomocy

c) sprawna obsługa apteczki w razie wypadku lub zagrożenia życia

ŻŁOBEK - PROSTA 12A


 
 

Aleksandra Koczur - opiekunka dziecięca w grupie ,,Skrzaty "
 

Ukończyła Technikum Gastronomiczne w Katowicach w zawodzie: Technolog żywienia. Interesuje się tematyką dziecięcą i sposobami odżywiania dzieci. Doświadczenia zawodowe zdobywała w Ośrodku Rehabilitacyjno- Wychowawczym dla Dzieci Niepełnosprawnych „Radość” w Mysłowicach i przedszkolu nr 26 w Mysłowicach. Ciocia Ola jest dokładną, cierpliwą osobą i każdy rodzic wie, że w jej rękach jego Maluszek będzie zadbany, nakarmiony i otoczony troskliwą opieką. „Każdego dnia staram się by buzie naszych maluchów były uśmiechnięte, by pod moją opieką czuły się pewnie, bezpiecznie i mogły wszechstronnie się rozwijać.”


Kursy i szkolenia:

 • Pierwsza Pomoc
 • Szkolenie „Kreatywna praca z dzieckiem – zabawy twórcze, rozwijające wyobraźnię i koncentrację uwagi” realizowane przez ROM Metis w Katowicach;
 • Szkolenie „Czarodziejski ogród – tworzenie z dziećmi i młodzieżą małych form graficznych” realizowane przez ROM Metis w Katowicach;

Maria Maj - opiekunka dziecięca w grupie ,,Skrzaty"
 

Pracowała w Zarządzie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przez 14 lat, a za działalność tę otrzymała odznaczenie „Przyjaciel Dziecka”. Przy niej dzieci nie płaczą, umie zainteresować każdego żłobiaczka, a z jej rąk nawet niejadki wszystko zjedzą:)

 

Swoją pasję kulinarną wykorzystuje w pracy z dziećmi, wprowadzając je w sferę „obowiązków domowych”. Ma wszechstronne zainteresowania plastyczne i potrafi wyczarować coś z niczego.  


Kursy i szkolenia:

 • Pierwsza Pomoc
 • Opiekunka osób starszych i dzieci z podstawami języka angielskiego
 • Kurs pedagogiki zabawy dla dzieci
 • Szkolenie: Rodzina w trudnej sytuacji życiowej
 • Warsztaty kulinarne w ramach zajęć w świetlicy „Szansa”

Katarzyna Marszałek - stażystka w grupie "Skrzaty"

Ukończyła LO im. E. Plater w Sosnowcu, kurs opiekunki w żłobku oraz kurs pierwszej pomocy. Rozpoczęła również kurs praktyk zawodowych w dziedzinie fotografii oraz foto technika. Fotografia to jej pasja:) Zdjęcia robi z duzym zaangażowaniem i pomysłem artystycznym.

Na co dzień interesuje się sportem oraz turystyką górską. Fascynuje ją odkrywanie nowych gatunków muzycznych. Lubi również dobrą książkę oraz film. Jest osobą spokojną, odpowiedzialną i ma duże pokłady cierliwości do dzieci. Lubi wyszukiwać różne ciekawe zabawy i potem realizować swoje pomysły z najmłodszymi Elfikami. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji, a wkłada w nią całe swoje serce:)  Agnieszka Soska  - opiekunka dziecięca grupy "Puchatki" 

Ukończyła Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe- Pedagogiczne Studium Techniczne w Katowicach, gdzie zdobyła uprawnienia pedagogiczne. Odbywała praktyki w żłobku miejskim oraz ukończyła kurs opiekunki dziecięcej w wymiarze 280h.  Podczas swojej wieloletniej pracy zawsze obowiązkowa, punktualna i skrupulatna w wywiązywaniu się z obowiązków służbowych. Chcąc podnosić swoje kwalifikacje uczęszcza na kursy i szkolenia doskonalące jej warsztat pracy.
Ciocia Agnieszka jest sympatyczną, radosną osobą, która ze swoimi nadludzkimi pokładami cierpliwości wprowadzi dzieci w nowe, ciekawe doświadczenia, przygotuje kreatywne zajęcia, proste układy taneczne, sukcesywnie wprowadza stałe elementy dnia, ale przede wszystkim zachęci do otwartości i rozwijania swoich umiejętności każdego małego Elfika. Z opiekunką w grupie Puchatki dzieci na pewno nie zaznają nudy, za to nauczą się wielu ciekawych i interesujących rzeczy. Ciocia Agnieszka współpracując z Elfikiem prowadziła dodatkowe, popołudniowe zajęcia dla dzieci „Nasze Skrzaty” oraz „Tańczące Elfiki”
 
Opiekunka grupy Puchatki jest aktywną osobą i czas wolny spędza regularnie trenując bieganie, fitness oraz uczęszczając na zajęcia taneczne z  Latino, Cubana, Bachata, co  dodaje jej energii i pozwala się zrelaksować. Bardzo ceni sobie także czas spędzony na łonie natury (spacery, chodzenie po górach ).
 
Ukończyła kursy:

 1. „PODSTAWY TERAPII ZAJĘCIOWEJ” w wymiarze 53 godziny - Regionalne Centrum Kształcenia ustawicznego w Sosnowcu
2.  „CZTERY PORY ROKU W TANECZNEJ ODSŁONIE: SKACZĄ NÓŻKI, TAŃCZY CIAŁO I WIRUJĄ DŁONIE” - Instytut Doskonalenia Nauczycieli „WIEDZA” w Katowicach
3.  „ANIMATOR ZABAW DZIECIĘCYCH” - Regionalne Centrum Kształcenia ustawicznego w Sosnowcu

Anna Stańczyk - opiekunka dziecięca w grupie "Puchatki" 
 

Ciocia Ania odbyła staż w Centrum Zabawy i Rozwoju ELFIK w Sosnowcu, gdzia nabyła praktycznych umiejętności w pracy z dziećmi. Od 2010 roku bowiem opiekowała sie już dziećmi, a do jej obowiązków należała opieka, organizowanie czasu wolnego i stymulowanie rozwoju małego Człowieka. Aktywnie udzielała się także na wolontariacie. Mimo, iż z wykształcenia jest Technikiem organizacji usług gastronomicznych, to ukończyła także kurs Opiekunki dziecięcej w Katowicach.

 

Pomoc opiekunki w grupie Puchatki jest ciepłą, życzliwą osobą, którą uwielbiają wszystkie Elfiki. Świetnie potrafi zorganizować im czas wolny, swobodnie przekształca zabawy w formy uczenia się nowych rzeczy i poznawania świata. Zawsze uśmiechnięta, gotowa przytulić i otrzeć łezkę w razie dziecięcych smuteczków szybko sprawia, że na twarzy każdego dziecka znów pojawia się uśmiech.Wioletta Misiek  - opiekunka dziecięca grupy "Tygryski"

Ukończyła Śląską Wyższą Szkołę Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w  Katowicach, gdzie uzyskała tytuł licencjata na kierunku Pedagogika o specjalności Pedagogika Społeczna, oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych, gdzie uzyskała tytuł magistra na kierunku społeczno- opiekuńczym.
Dotychczas swoje umiejętności pedagogiczne rozwijała w trakcie studiów oraz na praktykach. Jest osobą o optymistycznym nastawieniu do życia i ludzi, która wyznacza sobie konkretne cele i potrafi je zrealizować. Nie obawia się nowych wyzwań i stara się wykonać je w 100 %. Cechuje ją konsekwencja w działaniu i odpowiedzialność w podchodzeniu do wykonywanej pracy oraz zdolność szybkiego uczenia się i przystosowywania do określonego środowiska.
Jej atutem jest łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi i umiejętność współpracy z nimi. Bardzo lubi obserwować postępy młodych ludzi i ma nadzieje, że jej predyspozycje, chęci i zaangażowanie pozytywnie wpłynie na ich postępy w rozwoju oraz nauce.
Ciocia Wiola to mamusia 5 letniego syna, dzięki któremu nauczyła się nie tylko poczucia humoru, dystansu do świata, cierpliwości, pokory i bezwarunkowej miłości, ale także uświadomiła sobie kim tak naprawdę jest.
Kieruje się sentencją, że dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie.
 


Gabriela Andrzejewska- kucharka

W żłobku „Elfik" jest  czuwa nad jakościowym i ilościowym przestrzeganiem norm żywieniowych u dzieci. Jest odpowiedzialna za przygotowanie posiłków oraz za stan sanitarno-higieniczny kuchni żłobka. Swoje obowiązki wykonuje z należytą sumiennością i starannością. Jest osobą otwartą oraz odpowiedzialną, a przede wszystkim dba o dobre i wartosciowe posiłki dla naszych maluszków. Piecze super domowe ciasta czym rozpieszcza nasze Elfiki podczas podwieczorków. 


'Izabela Walkowiak - kucharka

W żłobku „Elfik" jest  czuwa nad jakościowym i ilościowym przestrzeganiem norm żywieniowych u dzieci. Jest odpowiedzialna za przygotowanie posiłków oraz za stan sanitarno-higieniczny kuchni żłobka. Swoje obowiązki wykonuje z należytą sumiennością i starannością. Jest osobą otwartą oraz odpowiedzialną, a przede wszystkim dba o dobre i wartosciowe posiłki dla naszych maluszków. Świetnie je doprawia do smaku, że małe i większe Elfiki z niecierpliwością czekają na jej posiłki.
 


ŻŁOBEK - STALOWA 9


Karolina Weselska - opiekunka dziecięca w grupie "Misie", kierownik grup żłobkowych "Misie" i "Pszczółki"

Ukończyła studia licencjackie w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku: Pedagogika, specjalność: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Tytuł magistra zdobyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Katowicach, na specjalności: Pedagogika społeczno- opiekuńcza.

Doświadczenia w pracy z dziećmi nabyła na wolontariacie, pracując w Żłobku Miś Uszatek. Współpracowała już z Centrum Zabawy i Rozwoju ELFIK. Opiekowała się także dziećmi w domu przez sześć lat, wprowadzając małego Człowieka w nieznany mu świat. 

Ciocia Karolina to ciepła i energiczna osoba, która swoją pasją i chęcią do życia zaraża wszystkie Elfiki. Jako mama dwulatka wie, jak żywe potrafią być dzieci i jak ciekawie zorganizować im czas, by mogły harmonijnie się rozwijać i z przyjemnością wracać do Żłobeczka. Zna mnóstwo gier i zabaw stymulujących rozwój każdego Elfika.


KURSY i SZKOLENIA
Odbyła cykl szkoleń ,,Kreatywny nauczyciel’’ organizowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ,,WOM” w Katowicach:

 •  Moi uczniowie czytają coraz lepiej- ćwiczenia usprawniające techniki czytania
 •  Origami modułowe- wielkanocne prezenty i dekoracje
 •  Bajkoterapia w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolne
 • Zabawa w teatr

Weronika Ulkowska- opiekunka dziecięca w grupie "Misie"
Ukończyła Technikum Logistyczne oraz Szkołę Policealną 2-letnią na kierunku Opiekunka Dziecięca.
Praktykę zawodową 160h odbyła w naszym Zlobku Elfik. Przez 2 lata opiekowała się bliźniętami w domu.
Od maja 2016 roku pracuje już na stałe w naszym Żłobku.
Jest osobą bardzo spokojną, opanowaną przy dzieciach. W pracy jest cierpliwa i wyrozumiała.
Monika Wiśniowska- opiekunka dziecięca w grupie "Pszczółki"

Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach, gdzie uzyskała tytuł magistra na kierunku Wczesnoszkolna edukacja zintegrowana i pedagogika przedszkolna.

Jest osobą wrażliwą i empatyczną, ale także stanowczą. Potrafi zapanować nad grupą rozbrykanych maluchów. Ponadto jest osobą cierpliwą, wyrozumiałą, odpowiedzialną i spokojną. Posiada umiejętność organizowania pracy i różnych form aktywności dzieci, rozbudza ich ciekawości świata. Prywatnie mama 5 letniego Borysa i 2 letniej Blanki.

 


Katarzyna Terlecka - opiekunka dziecięca w grupie "Pszczółki"

Ukończyła Górnośląską Wyższą Szkołę pedagogiczną w Mysłowicach na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna.
Tytuł magistra zdobyła na tej samej uczelni o specjalności: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

Od siedmiu lat pracuje zawodowo jako opiekunka. Praca i kontakt z dziećmi dają jej ogromną radość i satysfakcję, a osiągnięte przez dzieci sukcesy motywują do dalszej pracy.

Od trzech lat jest szczęśliwą mamą swojego synka Kubusia.


 

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL