Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
TAŃCZĄCE ELFIKI- DLA DZIECI W WIEKU 2,5 DO 4 LAT, ZAJĘCIA TRWAJĄ 1h

TAŃCZĄCE ELFIKI- DLA DZIECI W WIEKU 2,5 DO 4 LAT, ZAJĘCIA TRWAJĄ 1h

"TAŃCZĄCE ELFIKI"

Zapisy/kontakt: magda@elfik.pl

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 2,5 - 4 lat do uczestnictwa w zajęciach popołudniowych "Tańczące Elfiki".

Wesoła zabawa z tańcem i ruchem, połączona z nauką podstaw różnych technik tanecznych. Zajęcia prowadzone są przy różnym rodzaju muzyki. Przeznaczone są dla wszystkich dzieci  w wieku od 2,5 do 4 lat, pragnących wyrazić się poprzez zabawę połączoną z nauką ruchów tanecznych, ale także dla tych, które kreatywnie i w przyjaznym otoczeniu chcą spożytkować nagromadzoną energię.

Wspólne zabawy i tańce rozwijają w dzieciach potrzebę wspólnego działania. Dzięki tym zajęciom dzieci mogą rozwijać indywidualne zdolności. Chętnie podejmują inicjatywę, są aktywne i samodzielne. Oprócz tego konieczność zapamiętania różnych zmian następujących w zabawie czy tańcu zmusza dziecko do uwagi, szybkiej orientacji i decyzji. Zajęcia taneczne pomagają pokonywać wewnętrzne opory dziecka, nieśmiałość, stwarzają wiele okazji do uaktywnienia jednostek biernych. Ogólne ożywienie i zainteresowanie, jakie przejawia grupa podczas umiejętnie prowadzonych zajęć udziela się dzieciom nie mającym wiary we własne siły, które chętnie dołączają się do tańca. Umiejętności poszczególnych dzieci, ich zdolności lub trudności ujawniają się w toku zajęć, co z kolei pozwala nauczycielowi na pewne indywidualizowanie pracy.

Wszystkie formy zajęć umuzykalniających, w tym także taniec, kształcą wrażliwość estetyczną dziecka, wzbudzając jego zamiłowanie do ruchu przy muzyce.

Irena Jawor w swoim artykule stwierdza, iż: "Taniec winien poprzez radość i ruch stać się instrumentem pedagogicznym", dlatego winiliśmy szeroko upowszechniać wśród dzieci model dobrej zabawy i kulturalnej rozrywki. Ogromne zainteresowanie tańcem będącym spontanicznym dążeniem do świata przeżyć, odczuwaniem radości, budowania więzów między ludźmi, stanowi ogromną siłę wychowawczą, której oddziaływanie nie ogranicza się do uczestników zabawy, ale poprzez ruch promieniuje na otoczenie, przyczyniając się tym samym do podniesienia ogólnej kultury muzycznej społeczeństwa.
 
Nazwa Opis Oplata miesięczna Cena za 1 zajęcia
Tańczące Elfiki Wiek dzieci 2,5-4 lat 80 zł
4 x 20 zł
25 zł

Zapisy pod e-mailem: magda@elfik.pl

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL