Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Na początek Poprzednia strona  1 [2] [3] [4]  Następna strona Na koniec

Walentynki w "Biedronko" - "Motylkach"

Walentynki w "Biedronko" - "Motylkach"
Walentynki to czas miłości i przyjaźni, dlatego nasze "Motylki" i "Biedronki" świętowały ten dzień już od samego ranka. Samo śniadanie przebiegało w miłej atmosferze w barwach czerwieni:) Potem u siedliśmy w kole i wspólnie omawialiśmy czy są walentynki i czemu jest takie ważne:) Stworzyliśmy pajęczynę przyjaźni i Serdeczności podając sobie czerwoną włóczkę i mówiąc coś miłego. Oczywiście nie obeszło się bez tańców "przytulańców". WSpólne zagadki, malowanki i radosny śpiew towarzyszył nam przez cały dzień:)
2019-02-14
 

Walentynki w "Żabko-Jeżykach"

Walentynki w "Żabko-Jeżykach"
Walentynki w "Żabko- Jeżykach" 14 lutego bardzo czerwono i walentynkowo zrobiło się w grupie "Żabek" i "Jeżyków". Przedszkolaki dowiedziały się o co w tym święcie chodzi i skąd się ono wywodzi. Ten dzień minął nam pod hasłem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach m. in. "Serduszkowy taniec połamaniec", "Uwaga serduszko patrzy". Wszystkich przedszkolaków w wysmienity nastrój wprawiała wesoła piosenka "Tańczą baloniki", do której wszyscy śpiewali i świetnie się bawili z balonikami. Każdy miał też okazję powiedzieć komuś innemu a także samemu usłyszeć coś miłego. Wszyscy bez wyjątku otrzymali także "Walentynkę ". Na zakończenie każdy wykonał swoje walentynkowe serce, ćwicząc przy tym sprawność manualną - robiąc małe kuleczki z bibuły.
2019-02-14
 

Elfiki na wrotkach:)

Elfiki na wrotkach:)
Elfiki z grup "Biedronki" i "Motylki" postanowiły spróbować jazdy na wrotkach:) Łyżwy już były, piłka również, a pływanie też jest naszą pasją...to czemu nie wrotki:) I tak powoli krok po kroku uczyły się "wrotkowania" w miłej atmosferze przy muzyce i światłach dyskotekowych. Elfiki podbijają wszystkie sporty:)
2019-02-13
 

Zajęcia sensoryczne u "Jeżyków" cz2

Zajęcia sensoryczne u "Jeżyków" cz2
Na "Jeżyki" czekał kolejny dzień sensorycznych zabaw. Tym razem przyszła kolej na masę mydlaną. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do zabawy, tym bardziej że wspomniana masa pięknie pachnie i jest miła w dotyku. Było dużo śmiechu i brudnych ubrań ;) Oczywiście dzieci jak zwykle były niezawodne i łącząc wodę, którą przeznaczyliśmy do mycia z naszą masą same nieświadomie stworzyły sobie ciecz nienewtonowską, którą równie chętnie się bawiły i były bardzo dumne z tego co odkryły.
2019-02-12
 

Ferie na sportowo u "Motylko-Biedronek"

Ferie na sportowo u "Motylko-Biedronek"
Podczas zimowego chłodu „Motylki i „Biedronki” postanowiły się nieco rozgrzać. W sali gimnastycznej panie przygotowały tor przeszkód a dzieci wystrojone w firmowe koszulki rozpoczęły wędrówkę po „dziwnej trasie” , którą należało pokonać gołymi stópkami i bez upadku poza tor. Nie było to wcale takie proste, jak się wydawało na początku. Niektórzy woleli omijać trudne odcinki. Inne zadania  to : podawanie woreczka nad głową, maszerowanie do rytmu, reagowanie na sygnał dźwiękowy i szybkie zajęcie swojej poduszki czyli po prostu była to zabawa „Komórki do wynajęcia”. Niespodzianką była nowa chusta edukacyjna, która sprawiła wszystkim wiele radości. Nagrodą za zaangażowanie i sportowe zacięcie były zabawy dowolne wybranym przyrządem gimnastycznym. Szkoda,  że trzeba było kończyć i zjeść obiad.
2019-02-12
 

Sensorycznie u "Żabek"

Sensorycznie u "Żabek"
Nasze "Żabki" również na sportowo spędzają okres ferii. Pogoda nas nie rozpieszcza, więc zabawy sensoryczne są mile widziane:) Nie zawsze łatwo gołą nogą wejść na matę kamyczkową lub po sensorycznych krążkach. To wymaga nie lada odwagi:) Brawo "Żabki" pokonałyście swoje obawy i świetnie się spisałyście. A to Wam wyjdzie tylko na zdrowie:)
2019-02-12
 

Zajęcia sensoryczne u "Jeżyków"

Zajęcia sensoryczne u "Jeżyków"
"Jeżyki" miały dzień przepełniony zabawami sensorycznymi. Na początek każdy dzielny maluch przeszedł kilka razy dwoma ścieżkami o różnych fakturach, co było nie lada wyzwaniem bo niektóre elementy były miękkie i miłe w dotyku ale inne szorstkie i kłujące. Następnie wszyscy chętnie budowali z sensorycznych magnetycznych klocków wg własnego pomysłu. "Jeżyki" z wielkim entuzjazmem pozwoliły stworzyć sobie na stopach bombelkowe skarpetki i wszyscy wspólnie malowali i nimi obraz na brystolu. Nadszedł także długo wyczekiwany moment, gdzie wszystkie nasze przedszkolaki mogły poczuć farbę na swoich dłoniach i stopach beż żadnych barier i wspólnie stworzyliśmy ścieżkę edukacyjną, której użyjemy na pewno nie raz. Dzięki niej będziemy mogli poćwiczyć m.in. kolory, części ciała, lateralizację, koordynację ruchową i inne aspekty. Włączymy w to ćwiczenia ruchowe, nie wspominając o tym ile radości wszystkim nam dało samo stworzenie tej maty :)
2019-02-11
 

Dzień Kubusia Puchatka u "Jeżyków"

Dzień Kubusia Puchatka u "Jeżyków"
Nasze najmłodsze przedszkolaki w podniosły sposób uczciły Dzień Kubusia Puchatka w swojej grupie. Wszystkie dzieci przebrały się za bohaterów z bajki. Mogliśmy spotkać samego Kubusia Puchatka, jego przyjaciół - Tygryska, Prosiaczka, a także pracowite pszczółki, którym Nasz kochany Miś zawdzięcza swój przysmak. W tym wesołym dniu dzieci przyniosły swoje maskotki z Kubusiem Puchatkiem oraz jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Maluszki z zainteresowaniem wysłuchali przygód które spotkały naszych bohaterów, uczestniczyły w różnych zabawach. Następnie wszyscy wykonali pracę plastyczną przedstawiającą Kubusia i jednego z jego przyjaciół a na koniec wszyscy ze smakiem spróbowali tego co Misie lubią najbardziej - MIODKU :)
2019-02-06
 

Urodzinki Filipka z "Jeźyków"

Urodzinki Filipka z "Jeźyków"
Nasz kochany Filipek obchodził dzisiaj swoje trzecie urodzinki, w związku z tym postanowił podzielić się z Nami różnymi smakołykami. Następnie zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy wśród dziecęcych przebojów, Bańki mydlane na buziach naszych maluszków wywołały dodatkowe uśmiechy. Filipku życzymy Ci wszystkiego najlepszego. W życiu mnóstwo uśmiechu i słonka :)
2019-02-06
 

Warsztaty ANTYSMOGOWE w Elfiku:)

Warsztaty ANTYSMOGOWE w Elfiku:)
Do naszego przedszkola zawitali wolontariusze, którzy przeprowadzili warsztaty z Motylkami i Biedronkami, które pozwalają odpowiedzieć na pytanie: "Jak można bronić się przed smogiem?" Można stosować np. maskę przeciwpyłowa, nie można wychodzić na spacer, ale też nie wolno palić w piecach śmieciami tylko dobrym węglem i suchym drewnem. Wiemy, że Smog truje i psuje zdrowie. Lepiej częściej korzystać z tramwaju lub....hulajnogi:)
2019-02-05
 
Na początek Poprzednia strona  1 [2] [3] [4]  Następna strona Na koniec

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL