Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Na początek Poprzednia strona   [25] [26] [27] 28 [29] [30] [31]  Następna strona Na koniec

"Dzień drzewa" u "Jeżyków"

"Dzień drzewa" u "Jeżyków"
Małe Elfiki dowiedziały sie jaka jest rola drzew w przyrodzie. Najpierw wysłuchały bajki o drzewie, które czuło sie bezużyteczne będąc nieświadome swoich zalet. Potem nasze pociechy obdarzyły nasze przedszkolne drzewo owocami oraz kolorowymi listami z papieru. Na podsumowanie jesienna piosenka i praca plastyczna z wykorzystaniem naturalnych darów pani jesieni - utworzenie jesiennych drzewek:)
2016-10-11
 

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa
W Dniu Drzewa nasze Elfiki postanowiły posadzić swoje małe drzewko w ogrodzie. Teraz trzeba podlewać i pielęgnować drzewko, żeby nam pięknie wyrosło i obrodziło. Ciekawe jakie mu dzieci nadadzą imię:)
2016-10-10
 

Międzynarodowy Dzień Drzewa u "Żabek"

Międzynarodowy Dzień Drzewa u "Żabek"
Ten dzień był dla "Żabek" dniem kolorowych inspiracji. Najpierw obserwacja dyni, którą farbowaliśmy bibułą, a następnie narodzenie się przepięknych jesiennych drzew. "Żabki" już wiedzą jak dbać o nasze otoczenie, a przede wszystkim o przyrodę:)
2016-10-10
 

Owocowe szaszłyki u "Biedronek"

Owocowe szaszłyki u "Biedronek"
"Biedronki" lubią wyzwania, dlatego nie straszne im prace plastyczne, eksperymenty, a także...prace kulinarne. Dzieci doskonale przygotowane do zajęć z owocami i deseczkami zasiadły do stołu. Każde z dzieci mogło wybrać ulubiony przysmak np. gruszka,banan, kiwi i własnoręcznie pokroić. Kiedy owoce były pokrojone czas na nakłuwanie. Zadanie wymagało od dzieci zachowania ostrożności, precyzji jednak szaszłyki powstały bardzo szybko. Wiemy, że owoce są zdrowe i mają dużo witaminek dlatego kawałki owoców znikały do brzuszka z przyjemnością. ,,Owocowy zawrót głowy'' wywołał wiele radości.
2016-10-07
 

Sałatka owocowa "Motyli"

Sałatka owocowa "Motyli"
Tematyka dotycząca owoców polskich i egzotycznych dobiegła końca. W związku z tym „Motylki” postanowiły przyrządzić pyszną sałatkę owocową. Przyniosły z domu swoje ulubione owoce i deseczkę do krojenia. Na początku było „wielkie mycie” rąk, potem dzieci ubrane w ochronne fartuszki przystąpiły do krojenia owoców w zgrabną kostkę. Na deskach znalazły się: jabłka, gruszki, brzoskwinie, banany, winogrona, borówki, maliny, arbuz, a nawet granat. Pokrojoną  sałatkę dosłodziliśmy niewielką  ilością miodu i gotowe. Smakowitej potrawy starczyło dla wszystkich. Dzieci prosiły o „trzecią” dokładkę a panie chwaliły i mruczały z zadowoleniem. Dzisiaj „Królową dnia” została witamina „C”.
2016-10-07
 

Wizyta październikowa psa Spero u "Biedroneczek"

Wizyta październikowa psa Spero u "Biedroneczek"
Zajęcia ,,dogoterapii'' są zajęciami niezwykle lubianymi przez dzieci, dlatego tak wiele radości wywołała pierwsza wizyta Spero po wakacjach. Każde z dzieci miało okazję przywitać i oswoić się z nim. "Biedroneczki" zostały pasowane na Pirackiego Przyjaciela Spero. Dzieci odwdzięczyły się wręczając poczęstunek. Spero zaprosił nas na wyprawę w celu odnalezienia skarbu. ,,Biedroneczki'' zaopatrzone w lornetki płynąc na morzu, podśpiewując poszukiwały upragnionego skarbu. Udało się! Tajemnicza skrzynia zawierała ważne informacje dotyczące Spero. Po podróży należało napoić czworonożnego przyjaciela, wyprawa była bardzo wesoła.
2016-10-07
 

Wizyta październikowa psa Spero u "Motyli"

Wizyta październikowa psa Spero u "Motyli"
W końcu "Motylki" doczekały chwili, kiedy odwiedził nas elfikowy, czworonożny przyjaciel Spero. Sympatyczny początek wizyty to degustacja sałatki owocowej, którą dzieci poczęstowały panie prowadzące. Na powitanie dzieci nakarmiły miłego gościa, podając mu na otwartej dłoni psi przysmak. Następnie  zostały mianowane na pirata – przyjaciela psa Spero. Zadanie do wykonania to odnalezienia skrzyni ze skarbem. Nie było to trudne bo pies pomagał jak mógł. W skrzyni były szczątki listu, który zawierał cztery najważniejsze zadania, które należy spełniać, jeśli ma się psa. Należy go nakarmić, pobawić się z nim, wyczesać i napoić. Nasz gość taki był zrelaksowany tymi czynnościami, że w końcu zasnął jak aniołek, a dzieci zostały nagrodzone naklejkami z wizerunkiem pieska. Czekamy na ciebie Kochany Spero!
2016-10-07
 

Wizyta październikowa psa Spero u "Żabeczek"

Wizyta październikowa psa Spero u "Żabeczek"
Nasz Spero odwiedził również po wakacyjnej przerwie grupę "Żabek". Dzieci podawały pieskowi specjalną kość i oswajały się z nim poprzez wyciągnięcie otwartej dłoni oraz szczotkowanie. Następnie uczyły się chodzić jak pieski, a nawet wyścigowały z naszym Spero. Na końcu wspólnie ze Spero Elfiki  łapały banieczki mydlane.
2016-10-07
 

Wizyta październikowa psa Spero u "Jeżyków"

Wizyta październikowa psa Spero u "Jeżyków"
Nasze "Jeżyki" oswajały się ze Spero w rytmie muzyki wygrywanej na tamburynie. Dzieci głaskały i szczotkowały pieska, a potem wspólnie łapały banieczki. Wiwat dzielne "Jeżyki":)
2016-10-07
 

Afrykańskie rytmy

Afrykańskie rytmy
Warsztaty afrykańskie, które miały miejsce w naszym przedszkolu, to była niepowtarzalna okazja do zrozumienia, wygrywania i przeżywania energetycznych rytmów z Afryki Zachodniej. Rosnąca popularność bębnów Afryki Zachodniej na świecie to nie przypadek! Dzieci nie tylko grały na tych wspaniałych instrumentach, ale również poznały ich budowę, specyfikę muzyki zachodnio-afrykańskiej oraz rolę kulturową, jaką pełnią bębny w miejscach, w których powstały. Dzięki tym warsztatom mogliśmy przenieść się w odległe zakątki świata innej kultury.Było głośno i bardzo energetycznie.
2016-10-06
 
Na początek Poprzednia strona   [25] [26] [27] 28 [29] [30] [31]  Następna strona Na koniec

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL