Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Na początek Poprzednia strona   [28] [29] [30] 31 [32] [33] [34]  Następna strona Na koniec

Psi Dzień u "Żabek" i "Jeżyków"

Psi Dzień u "Żabek" i "Jeżyków"
Nasze najmłodsze Elfiki opowiadały co widzą na obrazku i wspólnie planowały dzień dla psa. Najpierw poranek, potem południe i popołudnie, a na końcu wieczór. Uczyliśmy się porównując te czynności, do czynności codziennych człowieka. Na zakończenie dzieci wspólnie z paniami trenerkami stworzyły psi plakat -ustalalay kolejność zdjęć i pomagały je przyklejać. Potem uczyły się psich komend- poproś, połóż się, turlaj się i nagradzania psa pokarmem. To był bogaty czas wspólnie spędzony ze Spero:)

2016-12-02
 

Psi Dzień u "Motyli"

Psi Dzień u "Motyli"
"Motylki:" rozpoczęły Psi Dzień od opowiadń co widzą na obrazku - było wiele opowieści, bo przedstawiały też swój dzień w domu:) Potem dzieci wspólnie planowały dzień dla naszego psa Spero. Najpierw poranek, potem południe i popołudnie, a na końcu wieczór. Uczyliśmy się porównując te czynności, do czynności codziennych człowieka. Na zakończenie dzieci wspólnie z paniami trenerkami stworzyły psi plakat -ustalały kolejność zdjęć i pomagały je przyklejać. Niektóre złozyły nawet swoje podpisy na plakacie. Potem uczyły się psich komend- poproś, połóż się, turlaj się i nagradzania psa pokarmem. To był bogaty czas wspólnie spędzony ze Spero:)
2016-12-02
 

Psi Dzień u "Biedronek"

Psi Dzień u "Biedronek"
Nasze "Bieroneczki" opowiadały co widzą na obrazku i wspólnie planowały dzień dla naszego psa. Najpierw poranek, potem południe i popołudnie, a na końcu wieczór. Uczyliśmy się porównując te czynności, do czynności codziennych człowieka. Na zakończenie dzieci wspólnie z paniami trenerkami stworzyły psi plakat -ustalały kolejność zdjęć i pomagały je przyklejać. Potem uczyły się psich komend- poproś, połóż się, turlaj się i nagradzania psa pokarmem. To był bogaty czas wspólnie spędzony ze Spero:)
2016-12-02
 

Zajęcia z j.niemieckiego w Elfiku

Zajęcia z j.niemieckiego w Elfiku
Dwa razy w tygodniu nasza najstarsza grupa "Motylków" uczestniczy w zajęciach z j.niemieckiego. Lekcje są prowadzone autorską metodą narracyjną, polega ona na wprowadzaniu dzieci w świat języka poprzez postacie bajkowe i ich historie. Jest dużo muzyki, zabaw i oczywiście słuchowe rozpoznawanie przez dzieci poleceń kierowanych w obcym języku:) Wsparciem zajęć są też piosenki i filmy wyświetlane na naszej tablicy multimedialnej.2016-12-02
 

Andrzejkowo w ELFIKU:)

Andrzejkowo w ELFIKU:)
„Andrzejki” w Elfiku były bardzo atrakcyjnym wydarzeniem. Poza licznymi wróżbami, „wpadły” do nas dwa czarne kocury, którym pomyliły się daty – „Dzień Czarnego Kota”. Harcowały i figlowały, zaczepiały i miauczały. Piosenka o kotach uspokoiła je nieco i zaprosiła do wspólnego tańca. Zaczęło się czarowanie, losowanie swojej „przyszłości”; były magiczne tańce...Było gwarno i kolorowo; zgodnie z charakterem dzisiejszego święto. Dzieci przebrane były w stosowne, przepiękne  stroje o tematyce „andrzejkowej” a  dodatkową atrakcją było dotykanie magicznej, szklanej kuli i czarowanie specjalną różdżką. Jednak, wszystko co miłe, musi się kiedyś skończyć. Za rok będzie jeszcze bardziej kolorowo i wesoło.
2016-12-01
 

"Motylki" mówią jesieni "Do widzenia"

"Motylki" mówią jesieni "Do widzenia"
Jesień w "Motylkach" spędziliśmy wesoło i twórczo. Z piosenką "Z liściem na 3/4" tkaliśmy dywan z liści i tańczyliśmy jak listki na wietrze. reludium Chopina i wiersz W. Chotomskiej wprowadziły nas w zaczarowaną krainę muzyki. Krople deszczu grały na liściach, parasolkach, o szybę. Szarość zniknęła patrząc na kolorowe nasze prace. Często bawiliśmy się klockami, w kącikach zabaw i przy stolikach. Mówimy jesieni "do widzenia" i do zobaczenia:)
2016-11-30
 

Muzykowanie listopadowe u "Biedronek" i "Motyli"

Muzykowanie listopadowe u "Biedronek" i "Motyli"
Zajęcia muzyczne wprowadziły nasze "Biedronki" i "Motylki" w świat nut. W przystępny sposób dzieci poznały całą nutę, półnutę i ćwierć nutę. Spacer na odpowiednie takty był niezwykle łatwy po poznaniu "babci", "córek" i "wnuczek" nut. Na zajęciach wybraliśmy się do "muzycznego zoo". Po podziale na dwie grupy orkiestra zaczęła grę na marakasach i trójkątach. Podsumowaniem była piosenka "Zielona nutka" i muzyczne pożegnanie. Było bardzo wesoło:)
2016-11-30
 

Muzykowanie listopadowe u "Jeżyków" i "Żabek"

Muzykowanie listopadowe u "Jeżyków" i "Żabek"
Zajęcia muzyczne wprowadziły nasze "Jeżyki" i "Żabki" w fantastyczny świat rytmiki. W przystępny sposób dzieci poznały różne tempa muzyczne. Na zajęciach wybraliśmy się do "muzycznego zoo". Po podziale na dwie grupy orkiestra zaczęła grę na marakasach i trójkątach. Podsumowaniem była piosenka "Zielona nutka" i muzyczne pożegnanie. Było bardzo wesoło:)
2016-11-30
 

Dzień Misia u "Jeżyków"

Dzień Misia u "Jeżyków"
Do "Jeżyków" też zawitał miś. To specjalne jego święto:) Elfiki przyniosły swoje maskotki,które świetnie bawiły się w kolorowej chuście Klanzy do ulubionych piosenek. Potem zabawy przy stoliczkach, ubieranie misiów. Tak się rozbawiliśmy,że postanowiliśmy wykorzystać z omocą Cioci Kasi swoje umiejętności plastyczne i utworzyć misia z cd. Wiwat święto Misia! Wśród piosenek, tańców i układanek Dzień Misia upłynął naprawdę wspaniale. Brawo "Jeżyki":)
2016-11-25
 

Warsztaty z filcowaniem u "Biedronek"

Warsztaty z filcowaniem u "Biedronek"
Nasze "Biedroneczki" postanowily zapoznać się z nową dla nich metodą - pracą z filcem. Zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola Panią ekspert od filcowania i już praca szła nam żwawo. Troszkę trzeba było pokulać tą naszą filcową kulkę i już mamy biedroneczkę, potem kilka kropek zrobionych markerem i listek, żeby miała na czym siedzieć. Zapoznaliśmy się również z historią filcowania i zobaczyliśmy jak piękne rzeczy można z niego robić. To był naprawdę dzień pełen wrażeń. Bardzo dziękujemy za tak pełne ciekawostek warsztaty.
 
2016-11-25
 
Na początek Poprzednia strona   [28] [29] [30] 31 [32] [33] [34]  Następna strona Na koniec

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL