Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Na początek Poprzednia strona   [30] [31] [32] 33 [34] [35] [36]  Następna strona Na koniec

Akcja czyste ząbki - profilaktyka

Akcja czyste ząbki - profilaktyka
Słuchaczki II roku Higienistki stomatologicznej, w trosce o zdrowie zębów naszych najmłodszych, po raz kolejny spotkały się z naszymi Elfikami. Edukatorki zdrowia przedstawiły w zabawnej, trochę teatralno - bajkowej formie informacje dotyczące zachowania czystości i zdrowia jamy ustnej. Poinstruowały dzieci jak prawidłowo myć zęby ćwicząc technikę na modelach. Potem „Zajączek” zadawał dzieciom zagadki, a one mogły poćwiczyć na rekwizytach technikę czyszczenia  zębów.  Odpowiedzi na zagadki były na najwyższym poziomie. Nagrody to: kolorowanki i baloniki. Na pożegnanie miłych gości dzieci zaśpiewały hymn: „Szczotka, pasta,,,” i otrzymały po tubce pasy do zębów. Brawo Czyścioszki!!!  Już w niedługim czasie spotkamy się znowu, tym razem na kontroli naszych ząbków:)
2016-04-13
 

Wizyta Kangura z "Przedszkoliady"

Wizyta Kangura z "Przedszkoliady"
Witaj Kangurku, jak miło, że nas odwiedziłeś i wspólnie z nami sportowo zabawiłeś:) Bo piłka to coś, co lubimy i chętnie wraz z nią ćwiczymy. Wiwat sport!
2016-04-12
 

Święto Marchewki i Pomarańczy w Elfiku

Święto Marchewki i Pomarańczy w Elfiku
W tym dniu w naszym przedszkolu było baaardzo pomarańczowo. Dzieci były ubrane właśnie w tonacji żółtej i pomarańczowej. Na twarzach widniały smakowite marcheweczki. Zebraliśmy się wszyscy w sali zabaw w celu uczczenia tego, bogatego w witaminę  A i C,  „Dnia marchewki  i pomarańczy”. Najpierw była uroczysta koronacja Królowej i Króla z „Pomarańczowego Królestwa”. Zagadki to ulubiona forma zabawy. Były więc zagadki słuchowe, obrazkowe, cukierkowe i dotykowe. Przy dźwiękach piosenki "Jarzynowy wóz” zabawa była wyśmienita. Degustacja soków o różnych smakach oraz poczęstunek w postaci małych marchewek oraz  plasterków pomarańczy, to było słodkie zakończenie wesołej imprezy
2016-04-11
 

Urodzinki Nataszki

Urodzinki Nataszki
Nataszka obchodziła wspólnie z nami swoje księżniczkowe urodzinki:) Życzymy jej wiele, wiele uśmiechu na co dzień, dużo zdrowia i spełnienia marzeń:) Wspólna zabawa urodzinowa dałam nam wiele radości, dziękujemy za mile spędzony dzień:) Sto lat Nataszko!
2016-04-06
 

Rewia na lodzie "Królowa Śniegu"

Rewia na lodzie "Królowa Śniegu"
Dzisiaj uczestniczyliśmy z grupami "Biedronki" i "Motylki" w niecodziennym wydarzeniu, które odbyło się na sosnowieckim lodowisku - REWIA NA LODZIE pt. "Królowa Śniegu" w wykonaniu artystów z Moskwy. Było dużo emocji, pięknych kostiumów i efektów specjalnych. Mistrzowskie wykonanie znanej nam bajki:)
2016-04-05
 

Wizyta "Motyli" w Teatrze Zagłębia

Wizyta "Motyli" w Teatrze Zagłębia
Nasze "Motylki" postanowiły zaglądnąć za kulisy sceny w Teatrze Zagłębia. Przywitał nas w bardzo zabawny i niekonwencjonalny sposób aktor o imieniu Michał. Starał się zapoznać nas ze swoim tajemniczym i trudnym do zrozumienia językiem i uchylił nam rąbką tajemnicy teatralnej. Było magicznie poznawać różne zakątki teatru i wejść w teatralny świat wyobraźni. Maski pozwoliły nam poczuć klimat teatru, a tajemne schody pod sceną ukazały głębię niesamowitości sceny, która za każdym razem nas zaskakiwała. Na koniec garderoba i czas na powrót do przedszkola. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.
2016-04-04
 

Pika z kwietniową wizytą u "Motylków"

Pika z kwietniową wizytą u "Motylków"
Dzisiaj zajęcia miały na celu  rozpoznawanie i nazywanie emocji u siebie i u innych. Dzieci uświadomiły sobie, że emocje mogą się zmieniać. Pamiętają też, że psy (ale również inne zwierzeta) tez mają uczucia i je nam okazują. Poznaliśmy pieska radosnego, smutnego i złego. Zobaczyliśmy jak oprzez mowę ciała rozpoznać u pieska emocje i jak się zachowywać przy nich."Motylki" miały na planszach "Bużki": smutną, radosną, i złą. Ich zadaniem było nazwanie „emocji” i jej zademonstrowanie. Elfiki posluchały oowiadania pt. „Psia przygoda”, które zaprezentowało emocje psa-bohatera.
2016-04-01
 

Pika z kwietniową wizytą u "Biedronek"

Pika z kwietniową wizytą u "Biedronek"
Nasze ,,Biedroneczki’’ ucieszyły się z wizyty dawno niewidzianej Piki, żartując, że Spero się nam znacznie zmniejszył:) Dzisiaj Pika miała wiele ciekawych zadań. ,,Biedronki’’ doskonaliły precyzję, a także wyobraźnie tworząc kojec z klocków dla Piki. Dopasowanie odpowiednich wymiarów wymagało zaplanowania zadania. Pika sprawdziła czy aby na pewno zadanie wykonane, udało się! Dzieci poszerzyły wiedzę o akcesoria, które można kupić w sklepie zoologicznym dla psa. Następnie turlając piłkę do Piki wymieniały własne pomysły. W nagrodę grupa otrzymała naklejki z napisem ,,fantastycznie’’- do zobaczenia za miesiąc.
2016-04-01
 

Pika z wizytą kwietniową u "Żabek"

Pika z wizytą kwietniową u "Żabek"
Nasze "Żabki" poznały nowe słowo „legowisko”. Uczyliśmy się wymawiać orawnie to słowo:) Budowanie legowiska dla „Piki” to dla naszych "Żabek" nie lada zabawa. Były potrzebne tylko klocki. Oprócz świetnej zabawy doskonaliliśmy w ten sposób i usprawnialiśmy motorykę małą. Wiwat Pika:)
2016-04-01
 

Pierwsze wiosenne kwiaty ,,Biedronek’’

Pierwsze wiosenne kwiaty ,,Biedronek’’
Nauka obserwowania przyrody i życia w rytmie natury jest niezwykle ważna. Przyszła do nas wiosna To właśnie dlatego ,,Biedroneczki’’ postanowiły poznać pierwsze wiosenne kwiaty. Podzieleni na grupy mieliśmy wykonać plastyczne zadania. Grupa I otrzymała zadanie wykonania przebiśniegu. Grupa II miała wykonać żonkile. Zadanie nie było takie łatwe ponieważ do wykonania pracy mieliśmy różnorodne materiały. Plastikowe łyżeczki, bibuła, plastelina, farby, elementy z wytłaczanki pozwoliły stworzyć przepiękne kwiaty, które wymagały precyzji i zaangażowania, ale udało nam się! Żonkile, przebiśniegi i tulipany wykonane przed świętami nadały wiosennego klimatu przedszkolnemu korytarzowi.
2016-03-31
 
Na początek Poprzednia strona   [30] [31] [32] 33 [34] [35] [36]  Następna strona Na koniec

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL