Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Na początek Poprzednia strona   [31] [32] [33] 34 [35] [36] [37]  Następna strona Na koniec

Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej

Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej
Nasze "Elfiki" udały się do Katowickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 na warsztaty w "Małej Strażnicy". Najpierw przeszliśmy do garażu i oglądaliśmy auta strażackie wraz z wyposażeniem. Pan Strażak zrobił nam też niespodziankę i zjechał po rurze strażackiej - to wywołało duże wrażenie. My też byśmy chcieli:) Potem przeszliśmy do sal na warsztaty związane z bezpieczeństwem, pierwszą pomocą i unikaniem groźnych w konsekwencje zachowań. Oglądaliśmy filmy z tymi którzy bylii nierozważni. Najważniejsza ostrożność i szybki kontakt z jednostkami pomocy. Obiecujemy, będziemy bardziej uważni:) Filmik1: https://youtu.be/eCumHW_d9dk
Filmik2: https://youtu.be/1cGFsFUGX5c
2016-10-20
 

Odwiedziny tancerzy

Odwiedziny tancerzy
W poniedzialek nasze przedszkole odwiedzili tancerze, którzy pokazali nam jak można uczyć się tańczyć. Oczywiście pokaz nie obył się bez trudnych figur tanecznych i zakończył pokazami samych dzieci. Brawo dzielni mali tancerze, może duch tańca w Was zagości:)
2016-10-17
 

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela
14 Października wszystkie Panie mogły usłyszeć: ,,W Dniu Nauczyciela radośnie świętują; każdy przedszkolak powie na to zasługują''. W tym dniu było uroczyście, były wierszyki, piosenki dla naszych kochanych pań, granie na samodzielnie wykonanych grzechotkach. Dziękujemy za głośne sto lat, a na koniec krótkie przedstawienie pt,, Jak to jest być nauczycielem?''. Humorystyczne przedstawienie wywołało wiele radości, było zabawnie i z morałem. Starsze dzieci mogły wcielić się w postać ucznia i nauczyciela używając odpowiednich atrybutów.
2016-10-14
 

Instrumentalnie w "Żabkach"

Instrumentalnie w "Żabkach"
Nasze najmłodsze pociechy zrobiły swoje własne grzechotki. Ciocia Anetka zaczarowała biały ryż i stał się kolorowy, a potem kilka machnięć łyżką i już mamy wnętrze butelki zapełnione. Troszkę jeszcze kolorowych ozdób na zewnątrz butelki i gotowe:) Małe "Żabki" na akademii z okazji Dnia Nauczyciela wykonały wesoły koncert dla wszystkich Pań. Brawo mai artyści:)
2016-10-13
 

Wizyta "Żabek" w gabinecie dentystycznym

Wizyta "Żabek" w gabinecie dentystycznym
Takie odważne są te nasze "Żabki", że postanowiły wybrać się do pobliskiego dentysty. Oczywiście nie obyło się bez radosnego przejścia alejkami z wężem, a potem poznania wyposażenia samego gabinetu. Nawet małe tryskające wodą przyrządy pomocne w naprawie zębów wzbudzały gromkie śmiechy. A na koniec dla najodważniejszych siedzenie na fotelu dentystycznym i mini przegląd. Brawo dzielne "Żabeczki":)
2016-10-13
 

Higiena jamy ustnej u "Jeżyków"

Higiena jamy ustnej u "Jeżyków"
Tego dnia salę "Jeżyków" odwiedził jezyk Lucky i królik Pimpuś. Nasz bohater Pimpuś udzielał cennych wskazówek jezykowi łakomczuszkowi, którego od słodyczy nawet rozbolały ząbki. Male Elfiki z zafascynowaniem przyglądały się przestawieniu, które pokazało jak nalezy dbać o ząbki, by były zawsze zdrowe i śnieżnobiałe. Wszyscy razem wysłuchaliśmy piosenki "Szczotka, pasta...", a otem każdy ćwiczył szczotkowanie na specjalnej naukowej szczęce. Dopełnieniem zajęć była praca plastyczna - zdrowy uśmiech:)
2016-10-13
 

Wycieczka do pizzerii

Wycieczka do pizzerii
 "Motylki" wraz z "Biedronkami" odwiedziły pizzerię „Dominium” w C.H. Plaza w Sosnowcu. Podróż odbyła się tramwajem, a spowrotem autobusem i jak zwykle wywołała wiele emocji. Kulinarna przygoda z włoskim akcentem przebiegała w znakomitej atmosferze. Dzieci uważnie słuchały, skąd wywodzi się nazwa popularnej pizzy Margarita. Po dokładnym pokazie: krok po kroku, jak powstaje pyszna pizza, nasze „głodne” Elfiki przystąpiły do degustacji. Apetyt dopisywał. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne niespodzianki i talony rabatowe, które przydadzą się podczas  kolejnej wizyty- tym razem z Rodzicami. 
Filmik1: https://youtu.be/udsAhGk2n_c
Dalsze filmiki kliknij rozszerzenie aktualności...
2016-10-11
 

"Dzień drzewa" u "Jeżyków"

"Dzień drzewa" u "Jeżyków"
Małe Elfiki dowiedziały sie jaka jest rola drzew w przyrodzie. Najpierw wysłuchały bajki o drzewie, które czuło sie bezużyteczne będąc nieświadome swoich zalet. Potem nasze pociechy obdarzyły nasze przedszkolne drzewo owocami oraz kolorowymi listami z papieru. Na podsumowanie jesienna piosenka i praca plastyczna z wykorzystaniem naturalnych darów pani jesieni - utworzenie jesiennych drzewek:)
2016-10-11
 

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa
W Dniu Drzewa nasze Elfiki postanowiły posadzić swoje małe drzewko w ogrodzie. Teraz trzeba podlewać i pielęgnować drzewko, żeby nam pięknie wyrosło i obrodziło. Ciekawe jakie mu dzieci nadadzą imię:)
2016-10-10
 

Międzynarodowy Dzień Drzewa u "Żabek"

Międzynarodowy Dzień Drzewa u "Żabek"
Ten dzień był dla "Żabek" dniem kolorowych inspiracji. Najpierw obserwacja dyni, którą farbowaliśmy bibułą, a następnie narodzenie się przepięknych jesiennych drzew. "Żabki" już wiedzą jak dbać o nasze otoczenie, a przede wszystkim o przyrodę:)
2016-10-10
 
Na początek Poprzednia strona   [31] [32] [33] 34 [35] [36] [37]  Następna strona Na koniec

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL