Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Na początek Poprzednia strona   [31] [32] [33] 34 [35] [36] [37]  Następna strona Na koniec

Urodziny Kornelki

Urodziny Kornelki
W Dniu urodzin świętowaliśmy razem z Kornelką w grupie "Motylki". Było bardzo wesoło:) Miło spędziliśmy popołudnie. Kornelko życzymy Ci dużo uśmiechu, spełnienia marzeń i wszystkiego najlepszego:)
2017-04-03
 

"Jeżykowe" eksperymenty

"Jeżykowe" eksperymenty
Dzieci już od urodzenia są wielkimi badaczami, dlatego postanowiliśmy trochę poeksperymentować. Całe szczęście, że wcześniej nabyliśmy trochę praktyk od Pana Korka. Zatem wszyscy odważnie uczestniczyli w zajęciach. Zabawa niosła ze sobą ładunek pozytywnych emocji. Kształtowaliśmy operacje umysłowe tj. analiza, synteza i porównywanie. Było super, wszystkie oczka "Jeżyków" były bardzo wpatrzone w działania i zaangażowane we współpracę z Ciociami Kasią i Martą:)
2017-03-31
 

Spero u "Motylków" - utrwalanie pojęć dotyczących psich akcesoriów

Spero u "Motylków" - utrwalanie pojęć dotyczących psich akcesoriów
Spero wrócił! Radość była ogromna. Każdy „Motylek” delikatnie witał się z przemiłym „kudłaczem”. Zachowanie „czworonoga” świadczyło o tym, że Elfik to bardzo mile i bezpieczne miejsce. Dzieci zostały podzielone na „grupy kolorów”. Następnie dopasowały samodzielnie plansze z psimi akcesoriami w odpowiednim kolorze do piesków z papieru. Dzieci ustawiły się w pociąg za Spero i wyruszyły na przygodę w poszukiwaniu „psich akcesorii” w takim kolorze, jakim otrzymali szarfy. Poruszone tematy takie jak: czy każdy pies mieszka w budzie (tu problem miały dzieci), które muszą mieć budę, czym jest adresówka i w jakim celu ją zakładamy, ile pies powinien mieć misek. Elfiki poznały utwór: „Kochaj Czworonogi” Majki Jeżowskiej.
2017-03-31
 

Spero u "Biedronek" - utrwalanie kolorów

Spero u "Biedronek" - utrwalanie kolorów
Nasze "Biedroneczki" utrwalały pojęć dotyczące psich akcesoriów poprzez zabawę w kolory – zabawa ruchowa. Poznały również utwór „Kochaj Czworonogi” Majki Jeżowskiej. Dzieci zostały podzielone na „grupy kolorów”. Następnie dopasowały samodzielnie plansze z psimi akcesoriami w odpowiednim kolorze do piesków z papieru. Dzieci ustawiły się w pociąg za Spero i wyruszyły na przygodę w poszukiwaniu „psich akcesoriów” w takim kolorze, jakim otrzymali szarfy. Poruszone tematy takie jak: czy każdy pies mieszka w budzie (tu problem miały dzieci), które muszą mieć budę, czym jest adresówka i w jakim celu ją zakładamy, ile pies powinien mieć misek.
2017-03-31
 

Spero z wizytą u "Żabek" i "Jeżyków"

Spero z wizytą u "Żabek" i "Jeżyków"
Zabawa ma na celu poznanie i utrwalenie przez dzieci podstawowych kolorów oraz przełamanie bariery w stosunku do psa poprzez napełniania jego miseczek i karmienie. Na koniec zajęć dzieciaczki przytulały się do Spero, masowały, „suszyły”- dmuchały na sierść i udawały deszczyk na sierści i wycierały go. Pytaliśmy dzieci czy znają kolory: niebieski, czerwony, zielony i żółty, mówimy, co w takim kolorze występuje. Następnie rozkładamy na podłodze kartki A4 w czterech kolorach i dzieci dopasowują pieska w odpowiednim kolorze do kartki i na koniec to samo z miseczkami. Miseczka zielona pod zielonym pieskiem, żółta pod żółtym..i.t.d   Potem dzieci rzucają kostką z kolorami wcześniej omówionymi i muszą do odpowiedniej miseczki wrzucić ziarenko karmy, na koniec zabawy dzieci podchodzą do pieska i karmią go konkretnej miseczki w danym kolorze. Brawo Elfiki:)
2017-03-31
 

Kolorowy makaron "Żabek"

Kolorowy makaron "Żabek"
Jeżeli chcemy dziecku urozmaicić zabawę, można kupić kolorowy makaron, lub samodzielnie go zabarwić, tak jak zrobiły to nasze "Żabeczki". Zabawa była wspaniała, najpierw powstały kolorowe szaszłyki, a potem cudowne naszyjniki. Nielatwe to zadanie nawleać makaron przez sznurek, ale wszyscy nad tym dzielnie pracowaliśmy. Dziękujemy Rodzicom za makaron:)
2017-03-30
 

"Motylki" nauka przez zabawę:)

"Motylki" nauka przez zabawę:)
„Motylki” bardzo lubią przedszkolne uroczystości, imprezy i ciekawe wydarzenia. Nie zapominają jednak o nauce. Przecież niektórzy od września pójdą do szkoły. Dlatego też bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, które rozwijają  umiejętności czytelnicze, matematyczne, jak również wzbogacają wiedzę przyrodniczą  i ogólną. Ulubioną formą zabaw dydaktycznych są wszelkiego rodzaju zagadki: słowne, obrazkowe, pantomimiczne itp. Krzyżówka wyrazowa budzi szczególne emocje. Poza nauką dostarcza dzieciom pozytywnych przeżyć i emocji związanych z „poszukiwaniem” rozwiązania. Aktywność własna „Motylków” to najlepszy sprawdzian, czy zajęcia podobały się. Efekty tej aktywności są za każdym razem wyśmienite. Oby tak dalej STARSZAKI!!!
2017-03-30
 

II Przegląd Piosenki Wiosennej

II Przegląd Piosenki Wiosennej
Trójka naszych wokalistek wzięła udział  w II Przeglądzie Piosenki "Wiosna w błękitnej sukience" organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Akademia Kolorowych Podróży. "Maszeruje Wiosna" z naszymi pięknymi głosikami Ani, Dominisi i Hani. Brawo Elfiki wyśpiewałyście sobie brawa i piękne nagrody. Gratulujemy dzieciom i ich nauczycielom p.Jusynce i p.Teresie:)
2017-03-29
 

Sensoryczny ryżowy świat "Żabek"

Sensoryczny ryżowy świat  "Żabek"
Barwienie ryżu i obserwacja jak woda zmienia kolor dały nam wiele radości. Gdy już ryż był suchy, to nastał czas na zabawę:) Nasze kreatywne Elfiki ćwiczyły motorykę małą poprzez przesypywanie i zbieranie ryżu. To było wyzwanie:) Doskonaliliśmy koncentrację, uwagę oraz kształtowaliśmy cierpliwość. Oczywiście utrwalaliśmy przy okazji nazwy kolorów. A gdy przyszedł czas na zakończenie zabawy, to słyszane były glosy: "Ciociu nie sprzątajmy jeszcze tego, prosimy". Zabawę będziemy jeszcze powtarzać. Dziękujemy Rodzicom za przyniesiony ryż.
2017-03-29
 

Plastelinowy świat motyli u "Jeżyków"

Plastelinowy świat motyli u "Jeżyków"
Za oknem ciągle świeci słońce, więc nie trudno jest wczuć się w wiosenny klimat. Ciągle śpiewamy wiosenne piosenki, rozmawiamy o pogodowych zjawiskach charakterystycznych dla wiosny – że świeci słoneczko, rosną kwiatuszki, świat staje się zielony i kolorowy, bo Pani zima odjechała w siną dal i pojawi się dopiero pod koniec roku ;-) Z całą przyrodą do życia budzą się również zwierzątka. Kolorowo staje się m.in. dzięki motylkom. Na koniec zatem praca plastyczna przy użyciu plasteliny – motylki.
2017-03-28
 
Na początek Poprzednia strona   [31] [32] [33] 34 [35] [36] [37]  Następna strona Na koniec

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL