Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Na początek Poprzednia strona   [31] [32] [33] 34 [35] [36] [37]  Następna strona Na koniec

Spero majowo u "Motylków" ćwiczenia motoryki i stronności

Spero majowo u "Motylków" ćwiczenia motoryki i stronności
 Nasze Elfiki dziś ozdabiały smyczy z pieskami i ćwiczyły motorykę małą z dużymi drewnianymi łyżkami oraz rozpoznawania stron „lewa i prawa”. Po przywitaniu się z psem każde dziecko otrzymało smycz zakończoną maskotką pieska. Na środku zostały rozsypane klamerki i miały najpierw ozdabiać smycz klamerka w danym kolorze następnie dowolnie. Po zakończeniu ćwiczenia, wymyślały imię dla swojego pieska na smyczy, prezentowały go Sperowi i odpowiadały na pytania jak należy opiekować się psem, np.: „ Ile piesek powinien razy dostawać jeść?”, „Jak często powinieneś/powinnaś wychodzić ze swoim psem na spacer?”, „Które pieski powinny posiadać budę na dworze?”, „Jak nazywa się posłanie dla psa? „…i.t.d Po zakończonym ćwiczeniu, dzieci otrzymały w kole łyżki drewniane z ziarenkiem karmy i miały za zadanie przekładać z ręki do ręki łyżki najpierw ręką prawą, potem lewą, tak aby nie spadła z nich karma i każde dziecko mogło nakarmić Spera. Było radośnie:)
2017-05-12
 

Koszulkowe malowanie u "Biedronek"

Koszulkowe malowanie u "Biedronek"
Nasze "Biedronkowe" Elfiki z pomocą mamy Krzysia pięknie wymalowały koszulki specjalnie do tego przeznaczonymi pisakami. Wcześniej była czytana bajeczka i rozdane niespodzianki przez naszą absolwentkę Julcię:) Bardzo dziękujemy za wsparcie warsztatowe i prężne współuczestnictwo w życiu naszego przedszkola. Wspólnie z Rodzicami możemy osiągnąć o wiele więcej:)
2017-05-11
 

Wiosenne chmury "Jeżyków"

Wiosenne chmury "Jeżyków"
Wiosną na niebie pojawia się słoneczko, ale również nie brak nam chmurek. Wykorzystaliśmy do prac tygodniową tematykę malarstwa, ale tym razem używając własnych dłoni. Dzięki wymieszaniu na kartce farb bialej i niebieskiej oraz naszym sprytnym paluszkom powstały malownicze chmury.
2017-05-11
 

Malowanie piłkami u "Jeżyków"

Malowanie piłkami u "Jeżyków"
Dzisiejszego dnia nasze maluszki stały się malarzami. Tym razem do pracy nie użyły pędzli, ale piłeczek z naszego elfikowego basenu. Kołysząc w rękach kartonowe pudełko z piłkami zabarwionymi farbą nie tylko stworzyliśmy ciekawe prace, ale też ćwiczyliśmy percepcję wzrokowo - ruchową. Brawo "Jeżyki"!
2017-05-09
 

Urodzinki Emilki z "Biedronek"

Urodzinki Emilki z "Biedronek"
Nasza Emilcia obchodziła z nami swoje urodzinki. Bylo wesoło i kolorowo. Zabawy w chuście przy skocznej muzyce i różne wygibasy, to jest to co lubią Elfiki. Sto lat Emilko, zawsze się uśmiechaj i nieś radość innym:)
2017-05-09
 

Masa piankowa "Jeżyków"

Masa piankowa "Jeżyków"
Za pomocą płynu do naczyń, wody i kwasku cytrynowego może powstać świetna masa piankowa i my nie zawahaliśmy się, żeby ją stworzyć. Korzystając z okazji, że na dworze jest bardzo zielono, postanowiliśmy urozmaicić zajęcia dodając zieonego barwnika. Tak kolorowej piany nie można było zostawić, od razu wykorzystaliśmy ją do ćwiczeń artykulacyjnych.
2017-05-08
 

Dzień Ziemi u "Biedronek" i "Motylków"

Dzień Ziemi u "Biedronek" i "Motylków"
Wiedza dotycząca prawidłowego dbania o środowisko jest niezwykle ważna już od małego dziecka dlatego postanowiliśmy zdobyć i utrwalić te informacje. "Biedronki" i "Motylki" odwiedził dziś niespodziewany gość- ,,Planeta Ziemia" skarżąc się na zanieczyszczenia i złe zachowanie wobec niej przekazała wiele cennych informacji . Dzieci pokazały nieprawidłowe zachowanie rozrzucając śmieci ,następnie wypowiadając słowa: ,,o przyrodę dbamy, śmieci do koszy wrzucamy'' segregowały prawidłowo do odpowiedniego koloru koszy.Zabawy przy piosence z Planetą Ziemią, ,,recyklingowe zagadki'',a także eksperyment. Dużą atrakcją było ,,malowanie na mleku'' tworząc ekspresyjne obrazy przy użyciu barwnika, mleka i płynu do naczyń. Dzieci namalowały własną planetę Ziemię. Każda grupa wykonała pracę plastyczną: Motylki-,,Zielona planeta Ziemia" i Biedronki-,,Planeta w naszych rękach''. Po ,,zielonych'' zajęciach każde dziecko otrzymało medal ,,Przyjaciela Przyrody''-to był intensywny dzień,brawo!
2017-04-28
 

Farma "Jeżyków"

Farma "Jeżyków"
"Jeżyki" nauczyły się nazw zwierząt hodowanych na wsi. Wiedzą też jakie odgłosy wydobywa każde z nich i naśladowały je podczas śpiewu piosenek. W ciągu kolejnych dni powtarzaliśmy ten materiał oglądając ilustracje, słuchając odgłosów zwierząt, śpiewając piosenki i oczywiście wykonując prace plastyczne. Każdego dnia bohaterem było inne zwierzątko:)
2017-04-28
 

Turniej Tańca "Taniec Poplątaniec"

Turniej Tańca "Taniec Poplątaniec"
Nasze najstarsze Elfiki wzięły udział w Turnieju Tańca "Taniec Poplątaniec". Miłym uhonorowaniem naszego występu było otrzymanie pamiątkowej statuetki. Byliście świetni:) Brawo Elfiki:)
2017-04-27
 

"Żabki" na wsi

"Żabki" na wsi
Wieczorem w zagrodzie Ciocię Małgosię każde zwierzątko o jedzenie prosi. Piesek szczeka, kotek miauczy, kura gdacze, kaczka kwacze, gąska gęga, owca beczy, koza meczy, krowa ryczy, konik parska, a pies warczy. I tak gra orkiestra ta, aż Małgosia jeść im da... I tym sposobem powstała piękna farma malowana rączkami naszych dzielnych Elfików:)
2017-04-27
 
Na początek Poprzednia strona   [31] [32] [33] 34 [35] [36] [37]  Następna strona Na koniec

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL