Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Na początek Poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] [7]  Następna strona Na koniec

Hipoterapia w Elfiku

Hipoterapia w Elfiku
Obcowanie z końmi jest jedną z metod terapeutycznych i wpływa korzystnie na rozwój wszystkich dzieci. Sam kontakt z ciepłym ciałem konia wpływa kojąco na ciało i umysł dziecka, wyzwalając przy tym wiele pozytywnych emocji. Stymuluje korzystnie układ nerwowy, a spokojna jazda konna wycisza i uspokaja. Przejażdżki na grzbiecie konia wyrabiają u dziecka poczucie równowagi i stabilności. Uczą koordynacji ruchów, dając jednocześnie poczucie samodzielności i wiary w to, że nam się uda. Takie zajęcia pozwalają na przybranie prawidłowej postawy ciała, kształtują wzorzec ruchowy chodu i przeciwdziałają przykurczom mięśni. Korygują wady postawy i przywracają symetrię ciała, normalizując napięcie mięśniowe i zmniejszając zaburzenia równowagi.
2019-10-16
 

"Jeżykowe" kolory

"Jeżykowe" kolory
"Malarz wciąż zachodził w głowę: Są kolory i odcienie, Każdy inną ma wymowę, Każdy jakieś ma znaczenie."
2019-10-16
 

DZień Edukacji w "ELFIKU"

DZień Edukacji w "ELFIKU"
"Nasza pani umie wszystko: Umie nazwy nadać listkom, w nazwach kwiatów i motyli Też się nigdy nie pomyli. Gdy nasadzi kwiatków wiosną, To bądź pewien, że wyrosną. A gdy ul opatrzy pszczołom –Zaraz pszczołom jest wesoło. A kto leczy zbite nosy? Kto zaplata lalkom włosy? Kto przykroi im sukienki? Kto najmilsze zna piosenki? Kto nam robi wycinanki, Malowanki i pisanki? Nasza pani! Nasza pani! Nic trudnego nie ma dla niej. A powiastek zna bez liku! Jeszcze więcej niż w „Świerszczyku” O roślinach, o zwierzętach – Któż by wszystko to spamiętał! Więc siedzimy zasłuchani, Kiedy mówi nasza pani."
2019-10-14
 

DZień Dziewczynki w "ELFIKU"

DZień Dziewczynki w "ELFIKU"
11 października w grupach starszych miało miejsce święto wszystkich dziewczynek. Już od rana owe  wystrojone i podekscytowane panienki czekały na niespodzianki od chłopców. Na  początku koledzy z obu grup odśpiewali fragment piosenki z dawnych lat , śpiewanej wówczas przez naszego „chłopaka z Sosnowca” czyli Jana Kiepurę. Utwór nosi tytuł: „Brunetki blondynki”. Zaangażowanie chłopców było ogromne. Kolejną niespodzianką były lizaki – kwiatki czyli słodkie „co nieco”. Zakończenie tego dnia, to „darmowa” wizyta dziewcząt w zakładzie fryzjerskim. Wymyślne i niepowtarzalne fryzury tworzyła nasza Droga Pani Ela, która ma niewątpliwy talent fryzjerski. Dziękujemy!!!!!
2019-10-11
 

Jesienią w "Biedronkach"

Jesienią w "Biedronkach"
"Idzie sadem Pani Jesień, piękna niczym wróżka. Dla każdego w koszu niesie gruszki i jabłuszka." Tymi słowami piosenki dzieci rozpoczęły zajęcia o jesiennej tematyce. Skarby jesieni, które sami pozbieraliśmy posłużyły do naprawdę ciekawej zabawy. "Biedronki" poznały budowę liścia, a na koniec wykonały piękną pracę plastyczną "Jesienne drzewo". Wcześniej mama Maksi czytała nam bajeczkę. Dziękujemy za udział w akcji "Czytający Rodzice" oraz pomoc przy wykonywaniu pracy plastycznej z dziećmi:)
2019-10-09
 

"Żabkowa" Butelka Spokoju

"Żabkowa" Butelka Spokoju
Rodzice chyba wyczuwają Nasze intencje, niedawno jeden z nich korzystając z zaproszenia przeczytał książkę na podstawie której mieliśmy robić nasze "Słoiki Spokoju". Dzisiaj tylko przypomnieliśmy sobie tą historię po czym każde dziecko wykonało swoją własną "Butelkę Spokoju" w naszym wypadku. Te zajęcia spotkały się z ogromnym entuzjazmem, a kolorowe drobinki długo jeszcze wirowały w naszych buteleczkach, napędzane zachwytem dzieci a nie burzą szalejącą w ich serduszkach.
2019-10-09
 

Jesienny spacer "Motylko-Biedronek"

Jesienny spacer "Motylko-Biedronek"
Nasze Elfiki postanowiły poszukać darów jesiennych:) Jak do twarzy naszym dzieciom w barwach brązu, czerwieni i żółci:) Witamy Panią Jesień:)
2019-10-08
 

Jesienny jeżyk w grupie "Jeżyki"

Jesienny jeżyk w grupie "Jeżyki"
Kasztany, plastelina, kolorowe patyczki... To jest praca twórcza w naszej grupie "Jeżyki" Rozwijamy swoją małą motorykę:) Było bardzo kasztanowo - BRAWO:)
2019-10-04
 

Jesiennie grzybki "Żabek"

Jesiennie grzybki "Żabek"
Jesień nie musi być ponura i nudna,ale piękna, pełna kolorów, smaków i zapachów. W trakcie dzisiejszych zajęć dzieci z grupy "Żabki" najpierw zobaczyły niektóre ze "skarbów jesieni" a potem za pomocą dotyku musiały odgadnąć co to takiego. Było bardzo wesoło. Na koniec każdy przedszkolak wykonał swojego własnego grzybka.
2019-10-02
 

Rytmiczno - plastyczne zajęcia u "Biedronek"

Rytmiczno - plastyczne zajęcia u "Biedronek"
Troszkę rytmiki, troszkę ćwiczeń i plastyczne arcydzieła u "Biedronek". Nasze Elfiki bardzo aktywnie spędzają swój czas, u nas nie ma nudy:))) Może niedługo będą umiały wiązać swoje buty dzięki ćwiczeniom ze sznurówkami:) Trzymamy kciuki:)
2019-10-02
 
Na początek Poprzednia strona   [1] [2] [3] 4 [5] [6] [7]  Następna strona Na koniec

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL