Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Na początek Poprzednia strona   [6] [7] [8] 9 [10] [11] [12]  Następna strona Na koniec

Święto dyni u "Motylków" i "Biedronek"

Święto dyni u "Motylków" i "Biedronek"
W piątek - 12 października od samego rana nasze przedszkole zabarwiało się na pomarańczowo. Dzieci ubrane w tym kolorze, z pękatą dynią w ręku wchodziły do przedszkola i pytały: "Kiedy będzie dyniowa impreza?" Zaraz po obiedzie zebraliśmy się w sali "Motylków" i wszystko się zaczęło. Dynia Cecylka powitała wszystkich i odczytała list od swojej cioci dyni z Gdyni, która miała na imię Pękata. Okazało się, że owa ciocia wyhodowała aż pięć dyń. Z czterech zrobiła rożne smakołyki a piatą ......przywiozła osobiście. Ależ ta ciocia z Gdyni była pękata! Poprosiła dzieci o wymyślenie nowego imienia dla niej. Została Królową wszystkich dyń. Kolejne zadanie to odgadnięcie , "z czego jest sok, który pijesz?", była zabawa: "Podaj dynię", zadanie dla odważnych: "Spróbuj dyniowego kremu od cioci z Gdyni" /był trochę pikantny/ oraz wszyscy zobaczyli, co kryje się w brzuchu dyni; pestki i miąższ przypominający makaron. Podsumowaniem była praca plastyczna metodą wydzieranki. Wszystkie dzieła znajdują się holu przedszkola na naszych wystawkach.
2018-10-12
 

"Jeżykowe" życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

"Jeżykowe" życzenia z okazji Dnia Nauczyciela
O Dniu Nauczyciela wszyscy pamiętamy, każdej z Pań w przedszkolu w dniu Jej święta drobny upominek dziś damy.
2018-10-12
 

"Żabkowy" Dzień Dyni

"Żabkowy" Dzień Dyni
Spośród wielu warzyw dynia okazałą się był bardzo ciekawa dla "Żabek", stąd postanowiliśmy poświęcić jej więcej czasu. Sprawdzaliśmy jak dynia wygląda w środku, przygotowywaliśmy "zupę dyniową" - małe rączki świetnie sobie poradziły z mieszaniem rękoma i wyszukiwaniem pestek w miąższu. Na koniec naszych zabaw sensorycznych malowaliśmy dynię (także rączkami) w narodowe barwy i ćwiczyliśmy układanie dyni z 4 elementów.
2018-10-11
 

Dzień dyni u "Jeżyków"

Dzień dyni u "Jeżyków"
Znacie dynię moi mili, nikt jej przecież nie pomyli. To warzywo dobrze znane, przez dzieciaki uwielbiane. Dynia duże ma rozmiary, jeden "włosek" nie do pary. Pomarańczowego jest koloru, od poranka do wieczoru. Kształty dynia różne ma, wie to każdy kto ją zna. Z dyni smaczne są przysmaki, czy ktoś przepis poda jaki? W tym dniu wszyscy zapoznalismy się z dynią , której dorysowalismy buzię i grupowo nadalismy imię "Basia". Każdy zgłaszał swoje pomysły jakie przysmaki można zrobić z tego cudownego warzywa. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną , przedstawiającą połówkę dyni. Z największą radością spotkał się pomysł zrobienia "słodkiej dyni" z ryżu preparowanego, która wszystkim bardzo smakowała
2018-10-11
 

Sałatka warzywna "Biedronek"

Sałatka warzywna "Biedronek"
"Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy..." Nasze warzywa dziś nie trafiły do zupy, bo "Biedroneczki" przygotowały z nich sałatkę jarzynową. Nie łatwym zadaniem okazało się krojenie warzyw, ale wszyscy poradzili sobie z tym na piątkę:) I nawet naszym starszym kolegom smakowało nasze danie:)
2018-10-05
 

"Żabki" poznają warzywa

"Żabki" poznają warzywa
Nasza grupa uwielbia warzywa (większość grupy), bo szybko znikają z talerzyków podczas posiłków, korzystając jednak z nadejścia jesieni i gromadzenia zapasów na zimę postanowiliśmy powtórzyć nazwy i kolory warzyw. Dzielne przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem utrwalając kolory na karcie pracy.
2018-10-04
 

Cytrusowo u "Jeżyków"

Cytrusowo u "Jeżyków"
Kwaśny środek, skórka żółta, kroisz w plastry w kształcie kółka. Sok z niej zdrowy, smakowity, do napojów znakomity. Moc witamin, wiele zalet, Ja cytrynę dziś pochwalę. I to powiem Wam w sekrecie. Czarodziejska jest, czy wiecie? Jeżyki "poznawały" cytrusy i ich "super moce" dla Naszego zdrowia. Wszyscy z wielką ochotą częstowali się cytryną. Niektórzy mieli przy tym kwaśne minki. Na zakończenie zajęć, każdy wykonał pracę plastyczną - cytrynę, pomarańczę i grejpfruta.
2018-10-04
 

"Żabki" poznają swoje ciało

"Żabki" poznają swoje ciało
„Żabeczki” mają doskonałą orientację własnego ciała. Potrafią świetnie wskazać poszczególne części ciała oraz zaśpiewać piosenkę „Head, shoulders” wraz z pokazywaniem.
2018-10-03
 

Owocowe skarby jesieni "Jeżyków"

Owocowe skarby jesieni "Jeżyków"
Wpadła gruszka do fartuszka, a za gruszką dwa jabłuszka. Jeżyki "poznawały" piękne polskie owoce, które niesie nam w darze jesień. Były to jabłka i gruszki. Przedszkolaki z wielkim apetytem zajadały słodkie jabłuszka. Wszyscy chętnie uczyli się wierszyków o tych owocach. Każdy z wielkim skupieniem wykonywał pracę plastyczną - jabłko i gruszkę.
2018-10-03
 

Urodziny Patryka z "Motylków"

Urodziny Patryka z "Motylków"
Świętowaliśmy z Patrykiem z grupy "Motylki" jego urodzinki:) Życzymy wszystkiego najlepszego, wielu radosnych przeżyć i miłych niespodzianek. Sto lat Patryczku:)
2018-10-02
 
Na początek Poprzednia strona   [6] [7] [8] 9 [10] [11] [12]  Następna strona Na koniec

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL