Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą
Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu

Na początek Poprzednia strona   [6] [7] [8] 9 [10] [11] [12]  Następna strona Na koniec

Zajęcia sensoryczne u "Jeżyków"

Zajęcia sensoryczne u "Jeżyków"
"Jeżyki" miały dzień przepełniony zabawami sensorycznymi. Na początek każdy dzielny maluch przeszedł kilka razy dwoma ścieżkami o różnych fakturach, co było nie lada wyzwaniem bo niektóre elementy były miękkie i miłe w dotyku ale inne szorstkie i kłujące. Następnie wszyscy chętnie budowali z sensorycznych magnetycznych klocków wg własnego pomysłu. "Jeżyki" z wielkim entuzjazmem pozwoliły stworzyć sobie na stopach bombelkowe skarpetki i wszyscy wspólnie malowali i nimi obraz na brystolu. Nadszedł także długo wyczekiwany moment, gdzie wszystkie nasze przedszkolaki mogły poczuć farbę na swoich dłoniach i stopach beż żadnych barier i wspólnie stworzyliśmy ścieżkę edukacyjną, której użyjemy na pewno nie raz. Dzięki niej będziemy mogli poćwiczyć m.in. kolory, części ciała, lateralizację, koordynację ruchową i inne aspekty. Włączymy w to ćwiczenia ruchowe, nie wspominając o tym ile radości wszystkim nam dało samo stworzenie tej maty :)
2019-02-11
 

Dzień Kubusia Puchatka u "Jeżyków"

Dzień Kubusia Puchatka u "Jeżyków"
Nasze najmłodsze przedszkolaki w podniosły sposób uczciły Dzień Kubusia Puchatka w swojej grupie. Wszystkie dzieci przebrały się za bohaterów z bajki. Mogliśmy spotkać samego Kubusia Puchatka, jego przyjaciół - Tygryska, Prosiaczka, a także pracowite pszczółki, którym Nasz kochany Miś zawdzięcza swój przysmak. W tym wesołym dniu dzieci przyniosły swoje maskotki z Kubusiem Puchatkiem oraz jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Maluszki z zainteresowaniem wysłuchali przygód które spotkały naszych bohaterów, uczestniczyły w różnych zabawach. Następnie wszyscy wykonali pracę plastyczną przedstawiającą Kubusia i jednego z jego przyjaciół a na koniec wszyscy ze smakiem spróbowali tego co Misie lubią najbardziej - MIODKU :)
2019-02-06
 

Urodzinki Filipka z "Jeźyków"

Urodzinki Filipka z "Jeźyków"
Nasz kochany Filipek obchodził dzisiaj swoje trzecie urodzinki, w związku z tym postanowił podzielić się z Nami różnymi smakołykami. Następnie zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy wśród dziecęcych przebojów, Bańki mydlane na buziach naszych maluszków wywołały dodatkowe uśmiechy. Filipku życzymy Ci wszystkiego najlepszego. W życiu mnóstwo uśmiechu i słonka :)
2019-02-06
 

Warsztaty ANTYSMOGOWE w Elfiku:)

Warsztaty ANTYSMOGOWE w Elfiku:)
Do naszego przedszkola zawitali wolontariusze, którzy przeprowadzili warsztaty z Motylkami i Biedronkami, które pozwalają odpowiedzieć na pytanie: "Jak można bronić się przed smogiem?" Można stosować np. maskę przeciwpyłowa, nie można wychodzić na spacer, ale też nie wolno palić w piecach śmieciami tylko dobrym węglem i suchym drewnem. Wiemy, że Smog truje i psuje zdrowie. Lepiej częściej korzystać z tramwaju lub....hulajnogi:)
2019-02-05
 

Bal w "Żabko-Jeżykach"

Bal w "Żabko-Jeżykach"
Karnawał nierozerwalnie wiąże się z balami i świetną zabawą, która dostarcza dzieciom dużo radości. W Grupie "Jeżyków" i "Żabek" Bal Karnawałowy odbył się pod hasłem "90-te urodziny Myszki Miki". Już od rana można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali ubrane już w swoje kostiumy, inne dźwigały je starannie zapakowane. Ciocie dołożyły wszelkich starań by wystrój sali wprawił naszych kochanych milusińskich w radosny nastój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Wśród dzieci królowały przebrania takie jak: Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald, Pluto, ale też i inne bajkowe postacie. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, przeplatanych zabawami. Bańki mydlane, kolorowe baloniki i światła dopełniły całości i wprawiły dzieci w wyśmienity humor. Wspomnienia z tego dnia na długo zachowamy w pamięci.
2019-02-04
 

Karnawał w Świecie DISCO "Motylko-Biedronek"

Karnawał w Świecie DISCO "Motylko-Biedronek"
Długo wyczekiwany przez „Biedronki” i „Motylki” Bal Przebierańców  w końcu nadszedł. Rozpoczęliśmy go porywającym marszem do muzyki Radeckiego. Po zapoznaniu uczestników balu z jego przebiegiem, czas na pierwszy taniec. Oczywiście do piosenki „Oczy zielone”.  Przemarsz po czerwonym dywanie i na końcu oryginalna poza do zdjęcia to kolejne zadanie „balowiczów”.  Muzyka zaprosiła wszystkich do kolejnego, szalonego tańca w rytmie disco. Chętne dzieci  zatańczyły  w parach z balonem , bez pomagania sobie rękami. Nie jest to wcale takie proste. Wielką niespodzianką był taniec Pani Magdy do piosenki pt. „Magdo”. Każdy Elfik zatańczył z Panią dyr.  najpiękniej, jak potrafił. Bańki mydlane uświetniły naszą zabawę, a informacja: „To już ostatni taniec” wywołała głośne: NIE!!!!! Może jeszcze potańczymy w Karnawale? Taniec, to przecież najzdrowsza forma aktywności.
2019-02-01
 

"Liskowo" u "Żabek"

"Liskowo" u "Żabek"
Nasze "Żabki" stworzyły dwóch przyjaciół, którzy mieli przewodzić kreatywnym zajęciom razem z Rodzicami. Każdy przedszkolak wraz z Rodzicem miał za zadanie przygotować mniejszego liska wykorzystując dowolną technikę. Pomysły były najróżniejsze! Serdecznie dziękujemy za kreatywność i za współpracę zespołową "Rodzic-Dziecko"
2019-01-31
 

Czytający Rodzic w Elfiku:)

Czytający Rodzic w Elfiku:)
W środowy poranek odwiedziła grupę "Żabek" mama Jasia, żeby przeczytać nam o przyjaźni żaby z ropuchem. Wszystkie dzieci z uwagą i ciszą słuchały opowiadania. Aby utrwalić i zapamiętać sens przyjaźni, mama Jasia przygotowała prezent dla każdego małego Elfika- cudowne Żabki przyjaźni, abyśmy zawsze pamiętali jak ważne jest koleżeństwo. Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich Żabek za wspaniałe prezenty i miło spędzony czas.
2019-01-30
 

Elfikowa Spiżarnia dla ptaków:)

Elfikowa Spiżarnia dla ptaków:)
Dzisiaj "Motylki" i "Biedronki" przygotowały dla naszych skrzydlatych przyjaciół wiele smacznych ziarenek z pysznymi kawałkami słoninki. Z pełnymi rękami tych przysmaków i karmnikiem udaliśmy się do przedszkolnego ogrodu. Najpierw zawisły przysmaki dla sikorek, potem dzieci wsypywały mieszankę ziaren do karmnika. Nawet udało nam się wysłuchać radosnego świergotu, jakby ptaszki odpowiadały "dziękuję":) Za kilka dni wymienimy pokarm w ptasiej stołówce i sprawdzimy czy nasze bałwanki, które powstały tak "przy okazji" jeszcze mają się dobrze:)
2019-01-29
 

Styczniowa wizyta Pana Korka u "Żabek"

Styczniowa wizyta Pana Korka u "Żabek"
Pan Korek po raz kolejny odwiedził gromadkę "Żabek", żeby odkryć przed nami tajniki elektryczności. Każde z dzieci wytworzyło swój własny ładunek elektryczny pocierając balonem o włosy. Każda Żabka stworzyła także w bezpiecznych warunkach błyskawicę. Uczyliśmy się jak przekazywać ładunek elektryczny i co najważniejsze, świetnie się bawiliśmy.
2019-01-29
 
Na początek Poprzednia strona   [6] [7] [8] 9 [10] [11] [12]  Następna strona Na koniec

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL