Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą

Zajęcia dla dzieci organizowane w Elfiku

Organizowane w naszym centrum dodatkowe zajęcia dla dzieci odbywają się głównie w weekendy, ewentualnie popołudniami w dni robocze. Zapraszamy na nie zarówno podopiecznych naszego przedszkola i żłobka, jak i dzieci z Sosnowca niezwiązane z naszą placówką, w wieku od 6 miesięcy do 6 lat włącznie. Zajęcia odbywają się w obu naszych punktach – przy ulicy Stalowej 9 i Prostej 12a.

Nauka języków obcych

Z wielu naszych dodatkowych propozycji warto wyróżnić ofertę aż trzech języków obcych. Wprowadziliśmy dla dzieci naukę języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego, ponieważ w tym przedziale wiekowym mają one niezwykłą łatwość w zapamiętywaniu obcobrzmiących słów i zwrotów. Zajęcia prowadzone są przez lektorów z uprawnieniami do nauki języków obcych w przedszkolach. Realizowane przez nich programy językowe są dostosowane również do wieku niemowlęcego, czyli obejmują wszystkie dzieci, które uczęszczają do naszego niepublicznego żłobka. Najmłodsze maluchy, które uczestniczą w zajęciach językowych, przyswajają nowe słowa na podstawie obrazów i dźwięków.

Zajęcia sportowe

Pokaźną grupę stanowią nasze zajęcia ruchowe i ogólnorozwojowe, które zachęcają dzieci do aktywności fizycznej i wzbudzają zainteresowanie różnymi dyscyplinami sportu. Są to:

gimnastyka korekcyjna,
• nauka jazdy na łyżwach,
• nauka pływania związana z wyjściem na miejski basen,
• nauka tańca współczesnego,
• absolutna nowość - zajęcia sportowe z elementami capoeiry,
• zajęcia ruchowe prowadzone w ramach ogólnopolskiego programu „Przedszkoliada”.

Zajęcia ogólnorozwojowe

Nasza oferta sprzyja rozwojowi predyspozycji i zainteresowań dzieci w wielu kierunkach. Poza nauką języków i zachętą do aktywności fizycznej, proponowane przez nas zajęcia wpływają na ogólny rozwój i uczą przydatnych w życiu umiejętności. Należą do nich:

• zajęcia z gry w szachy, które uczą logicznego myślenia,
• prowadzona przez logopedę logorytmika dla dzieci z wadami mowy i słuchu,
• zajęcia z bajką, które wpływają m.in. na rozwój kreatywności i twórczego myślenia,
• warsztaty artystyczne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

Więcej informacji na temat oferowanych zajęć dla dzieci znajdą Państwo w zakładkach poświęconych propozycjom dla poszczególnych grup wiekowych. Zachęcamy też do zapoznania się z dostępnym na stronie grafikiem oraz do obejrzenia zdjęć z różnych zajęć, które prezentujemy w naszej galerii.

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL