Żłobek

Przedszkole

Tel. 604 472 570, 32 266 07 21 Tel. 535 172 235

Język Angielski z muzyką i zabawą

Założycielka Centrum Zabawy i Rozwoju „Elfik” w Sosnowcu

Nazywam się Agata Marszałek, jestem założycielką "Elfika", dyplomowaną pielęgniarką, a przede wszystkim matką.

Chcę się podzielić z Państwem moimi refleksjami i motywacjami, które przyczyniły się do założenia Centrum Zabawy i Rozwoju "Elfik".

elfik
elfik
elfik
elfik
elfik

Przez wiele lat moim marzeniem była praca z Dziećmi, do dziś jestem zwolenniczką nowatorskich metod stosowanych w pedagogice i wiele tych cennych wskazówek, uzyskanych z najnowszych publikacji, stosuję przy wychowywaniu swoich pociech.

TTo właśnie w trakcie całego procesu wychowywania własnych dzieci zauważyłam brak odpowiednich miejsc, zapewniających najlepszy rozwój Dziecka poprzez naukę i zabawę. Będąc matką - dostrzegłam co dzieciom, a także rodzicom jest potrzebne, a czego nasz rynek nam nie oferuje.

Obserwując otoczenie i przysłuchując się rozmowom prowadzonym przez rodziców małych Dzieci zauważyłam, że brak jest placówek, które oferowałyby opiekę Dzieciom poniżej 3 roku życia. Miejsc, gdzie Maluszki miałyby możliwość zabawy i kontaktu z rówieśnikami pod okiem wychowawców posiadających odpowiednie wykształcenie.

Dojrzewanie do wprowadzenia projektu w życie trwało wiele lat. Na przełomie 2007/2008 postanowiłam rozpocząć działalność, w której mogłabym się spełnić, a która zarazem byłaby pożyteczna dla innych. Tak zrodził pomysł stworzenia w pełni profesjonalnej firmy, obejmującej swym zakresem całą problematykę dziecięcą. Centrum Zabawy i Rozwoju "Elfik" ma na celu stworzenie komfortowych warunków dla rozwoju emocjonalnego, poznawczego, społecznego oraz fizycznego Dzieci.

Mając na uwadze wymienione powyżej potrzeby, umożliwiamy ich realizację poprzez odpowiednio dobrane do możliwości Maluszków działania edukacyjno-wychowawcze.

Niepubliczne przedszkole i żłobek „Elfik” jest miejscem, w którym Maluszki mają zapewnioną opiekę wykwalifikowanych pedagogów i przebywają pod czujnym okiem psychologa.

Głównym zadaniem kadry jest opieka nad małymi "Elfikami", czuwanie nad ich rozwojem oraz informowanie na bieżąco rodziców o zachowaniu i postępach ich pociech.

Powstanie Centrum jest doskonałą alternatywą alternatywą dla Rodziców, którzy chcą bądź muszą pracować, a zastanawiają się, co począć w takiej sytuacji ze swoim największym skarbem, który nie osiągnął jeszcze wieku przedszkolnego.

Jestem przekonana, że czas spędzony przez Maluszki w naszym domku, w przyszłości będzie procentował ich otwartą postawą wobec świata i innych ludzi.

Zabawy edukacyjno-rozwojowe,kontakt z muzyką, a przede wszystkim z rówieśnikami przygotują Państwa Dzieci do życia wśród innych ludzi nie tylko z ich najbliższego grona.

Dlatego właśnie postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym panuje ciepła, domowa atmosfera,, a Dzieci otoczone są troskliwą opieką. Najważniejsze jest dla nas to, by Dzieci przebywające w Centrum nie czuły się anonimowo, ale spotkały się z pełnym zainteresowaniem i serdecznością, by mogły w pełni wykorzystać spędzony tu czas.

Partnerzy:

Projektowanie stron WWW: NETA.PL